Hakkımızda

    1974 yılında demir doğrama ve aksamları üzerine özel imalatlarla sektöre başlayan Bekar ailesi, 1986 yılında Has Metal Alüminyum San. ve Tic.Ltd.Şti. ünvanı ile 600,00 m²'lik kapalı alanda alüminyum doğrama ve ilgili aksesuarların üretimine başlamıştır. Kendini sürekli geliştiren ve yenileyen yapısıyla, Ankara Siteler'de 1999 yılında 4.000 m²'lik alanda sektörün ihtiyacı olan ürünlerin tedarikini ve satışını yapmaya başlamıştır. Türkiye ve Avrupa'dan önemli markaların (Çuhadaroğlu, Saray, Sistem, Alpolic, Giesse, G-U, Siegenia , Dorma vb.) temsilciliklerini üstlenerek bugüne kadar hizmet vermeye devam etmiştir. Türkiye ve Yurt dışında birçok önde gelen konut, iş merkezi ve avm projelerinin cephe işleri ile ilgili sistem ve aksesuar tedarikini sağlamıştır.
    İstikrarlı büyüyen yapısıyla Türkiye'de kendi alanında söz sahibi firmalardan biri konumuna gelmiştir. Satış ağını büyütmek, ürün çeşitliliğini arttırmak ve uluslararası normlarda hizmet verebilmek için 2012 yılında Alümil markası ile Türkiye distribütörlük anlaşması imzalanmıştır. 2013 yılında Ankara Çukurambar' da mimari proje ve teknik destek çalışmalarının yapıldığı teknik ofisin de hizmet verdiği Alumil Showrooom, yine aynı yıl İvedik OSB'de 5.500 m² depo hizmete açılmıştır. 2014 yılında ise Marmara bölgesine daha hızlı hizmet verebilmek için İstanbul Tuzla'da 2.500 m² alanda açılan depo, mimari proje ve teknik destek ofisi ile birlikte hizmet vermeye başlamıştır. Has Metal, 2013 yılında inşaat sektörüne de adım atmış ve Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesinde 15.243 m² alanda, 50.710 m² inşaat alanına sahip ticaret merkezi projesinin inşaatına başlamıştır. Proje HM COMMERCE CENTER –HM COMMERCE HOTEL olarak isimlendirilmiş olup hizmete başlamıştır.
    Has Metal'in, ortak olduğu Beytepe Renapark (96 adet rezidans konut) inşaat projeside tamamlanmış olup yaşam başlamıştır.Hasmetal
Hasmetal
Hasmetal
Hasmetal
Hasmetal